Boxwars

Boxwars Eesti: võitle või saa (taas)kasutatud!

Kujuta ette kartmatute sõdalaste horde, kes tormavad turvistes lahingumöllu kasutades tanke, sõjalaevu ja isegi lennukeid - mis on tehtud taaskasutatud papist! Kõlab väga hullult ja lõbusalt, eks ole? Kaasa löömiseks pole tarvis muud kui ajada kokku sõbrad, hunnik teipi ja kohaliku selvehalli tagant korjatud pappkaste ning oledki valmis tõsiseks actioniks!

Boxwars on kaasahaarav subkultuurinähtus, mille eesmärgiks on gladiaatorlik mõõduvõtmine papist kostüümides. Esimene kastilahing toimus 2001. aastal Melbourne'is ning Demian Deadly viis selle Edinburghi 2006. aastal.

Boxwarsi taustaks on noorte tegijate, produtsentide ja osalejatega rohujuureliikumine, mis toetab kultuuriürituste korraldamist klubides ja vabas õhus, omavahelist koostööd, populaarsete tehnikavahendite kasutamist ning samas reklaamib bände ning underground klubikultuuri. Sinna juurde on veel näpuotsaga lisatud loomingulist taaskasutusfilosoofiat (“võitle või sind taaskasutatakse!“).

HÕFFil aset leidev Boxwars Eesti on osa rahvusvahelisest projektist, mille käigus toimub papisõdurite lahinguid erinevates Põhjamaade linnades.

Üritus algab töötubadega, kus kõik huvilised saavad kostüüme ehitades oma fantaasial lennata lasta. Päeva kulminatsiooniks on vinge vabaõhulahing Haapsalu Kultuurikeskuse esisel väljakul 29. märtsil Euroopa Boxwarsi algataja Demian Deadly ning Soome peasõdalase Andrew Patersoni papikepi all.
Muusikalise tausta loovad visuaalsete helide festivali

Plektrum

DJ'd.

Üks on kindel - erinevalt tavapärasest sõjardlusest on Boxwarsist kui “ekstreemsest kultuurispordist” osavõtt eetiline ning ei maksa peaaegu mitte midagi. Kerge absurdihuumor, naljatuju ning austus teiste papisõdalaste vastu on seevastu kohustuslikud.

Osalemine töötubades ning Boxwarsi lahingus on tasuta - võta ainult kaasa taaskasutatud/leitud pappi, kartongi, papptorusid ja kleeplinti! Meeskondliku ülesastumise puhul palume igaks juhuks saata kiri hoff@poff.ee

Pane ennast valmis - aeg on pidada Boxwarsi papisõda!

Hoiatus! Boxwarsi lahingus osalemiseks peab olema täie tervise juures ja positiivselt meelestatud. Kastisõdalaste kirjutamata reeglite kohase vastastikuse austuse ja hoolimise eiramine võib viia vigastuste ja surmani.

www.boxwars.co.uk
www.myspace.com/boxwars