Blog

Filmitegijate elutarkus ..

Pärast Re-Animatori linastust esines sorava sõnavõtuga Brian Yuzna ise ja selline oli tema elutarkus:

- Kui keegi pole nõus tegema sellist filmi, nagu sa tahaksid, tuleb ise rezhissööriks hakata. Seepärast sai produtsent Brianist Re-Animatori järje tegemisel juba rezhissöör Brian. No ei olnud visiooni teistel lihtsalt.

- Re-Animator polnud mõeldud naljaka filmina, kinnitas ta. Kukkus lihtsalt nii välja.

- Mõni aeg tagasi planeeriti Re-Animatori uusi osi, ning esimene neist pidi aset leidma Valges Majas, kus Herbert West äratab surnust ellu USA presidendi. Kahetsusega nentis Brian Yuzna, et praeguses poliitilises olustikus ei ole USA-s võimalik sellisele filmile rahastamist leida.

- Lõpuks märkis ta ka, et suurelt ekraanilt on seda filmi vaadata hoopis mõnusam, kui plaadi pealt.

Ja noh, selles mõttes on tal kahtlemata õigus, et kui on piisaval hulgal heatahtlikult häälestatud publikut, läheb filmi vaatamine veel huvitavamaks, sest publiku reaktsioon annab lisaefekti. Päris õpetlik oli näha, kuidas Re-Animatori linastuse ajal publik naeris naljakate kohtade ajal, Navigaator Pirxi ajal tõsiste kohtade ajal ning prantsuse käkkeri "Inside" (mida ma olen nüüd teist korda näinud, nii et võite minu rumaluse üle irvitada. Vabalt.) ajal vahetevahel ka oigas, kui kaadrid väga sadistlikuks muutusid. See on sihuke taust, mida DVD kommentaari-trackid ei asenda. Pealegi on linastused Haapsalus üsna vabas õhkkonnas, mingit turvakontrolli nagu näiteks CCP-is ei ole ja isegi jooke ja sööke lubatakse kinosaali täitsa vabalt kaasa võtta. Keegi ei uuri, et kas su krõbuskid on ikka ostetud kinoletist või kelle puu otsast su ubinad pärit on. Mis võib-olla natuke selgitab ka seda, miks viimastel seanssidel publik juba päris elevil oli.

Lisaks oli kohal ka Navigaator Pirxi rezhissöör, poola kineast (teadmiseks nooremale publikule, et "kineast" on haruldast sorti filmitegija, keda kohtab ainult Odessa ja Poola stuudiotes) Marek Piestrak, kes palju sõna ei saanud, sest Mart Sander tutvustas ise pikalt filmi. See-eest kõlava häälega.

Muidu vastas Haapsalu ka igati meie ootustele - a) päike, b) meri c) kebab, Rannarootsi spetsialiteet. Täna on kavas veel kolm filmi, nii et tegevust jätkub.

Tervitustega raporteerib Pelgulinna Vaatleja otse "Päeva Villast", Peaministri toast.

Tüüpiline Haapsalu.