Uudised

Pressiteade: HÕFFile saabub modernse horrorfilmi üks rajajaid Brian Yuzna ..

Üks modernse fantaasia/õudusfilmi žanri rajajaid, samuti näitleja, stsenarist, produtsent ja lavastaja Brian Yuzna on tänavuse Haapsalu festivali peakülaline.

Filipiinidel sündinud ja kasvanud ning Ameerika Ühendriikides hariduse omandanud Brian Yuzna (s. 1951) on koos oma eakaaslastega nn videorevolutsiooni laps, piirangutest vabanenud filmikunsti esindaja, kelle teosed olid videolevis mitmeid kordi edukamad kui kinolevis.
Koostöös lavastaja Stuart Gordoniga jäädvustas Yuzna ennast stsenaristi ja produtsendina filmiajalukku kuulsa fantaasiakirjaniku H.P. Lovecrafti jutustuste "Re-Animator" (1985), "From Beyond" (1986) ja "Dolls" (1987) ekraniseeringutega. "Re-Animatorist" (eesti k. "Elustaja") sai kinno ja videolevisse ilmudes miljonite fännide lemmik, mis poegis hiljem mitu järge.
Yuzna debüüt lavastajana toimus 1989. aastal, kui sündis üks filmiajaloo veidramaid töid "Society" (eesti k. "Seltskond"). Järgneva 15 aasta jooksul lavastas Yuzna järjestikku 11 filmi, lisaks sellele mitu telefilmi, olles praktiliselt ühes isikus nii lavastaja, stsenarist kui produtsent.
Viimased viis aastat on Brian Yuzna olnud hiiglasliku hispaania filmikorporatsiooni Filmax all tegutsenud stuudio Fantastic Factory kaasomanik, kus on sündinud mitmed kaasaegse hispaania õudusfilmi hitid, nagu "Dagon", "Darkness", "Romasonta" jne.

Brian Yuzna saabub Eestisse reedel otse Indoneesiast oma uue filmi võtetelt.

HÕFFi raames on Haapsalu Kultuurikeskuses võimalik näha Yuzna filme:
Seltskond“ (28.03 / 23:15)
Re-Animator ehk elustaja Herbert West“ (29.03 / 21:30)
Elustaja pruut ehk Re-Animator 2“ (30.03 / 15:00)