Festivali tutvustus

Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali, Haapsalu Kultuurikeskuse ja Haapsalu linna koostöös toimub 27. - 30. märtsil Haapsalu Kultuurikeskuses 3. Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF).

 

HÕFFi eesmärgiks on tutvustada Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilmide žanre ning maailmakino varamut läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. HÕFF asetab põhirõhu kvaliteetsele programmile ja filmidele, mis Eesti kino- või videolevisse tõenäoliselt mitte kunagi ei jõua.
HÕFFi programm pakub pehmet turvalist horrorit, ulmefilme, zombisid, psühholoogilist thrillerit, karmi verd ja inimlikkuse taluvuspiiridel mängivaid veriseid väljakutseid superfriikidele!
Peamiselt koosneb festival kahest programmist. Kokku linastub 18 filmi. Põhiprogrammis tutvustatakse viimase kahe aasta uusimaid õudus- ja fantaasiafilme Jaapanist, USAst, Taanist, Kanadast, Prantsusmaalt ja Pakistanist.
Põhiprogrammi filmidest võib nimetada Pakistani esimest zombifilmi ”Tapamaja”, peenekoelist
inimlikkuse taluvuspiiridel mängivat prantsuse horrorit ”Sees”, psühholoogilist väljakutset pakkuvat Michael Haneke uusversiooni oma filmist ”Funny Games”.

Lisaks põhiprogrammile on kavas ka friigifilmide programm, mis peaks rahuldama ka kõige verejanulisema ja ekstravagantsema maitsega filmivaataja ootused.

Põhiprogrammi raames on selle aasta HÕFFi fookuses Hispaania õudusfilm. Linastub 4 uut filmi, sealhulgas avafilm Nacho Vigalondo ”Ajaroimad” ja möödunud aasta kõige edukam hispaania film ”Orbudekodu”.
Ka see aasta tutvustab HÕFF tuntud kultusfilmitegijate ja õudusfilmimaailma mõjutanud režissööride loomingut. Fookuses on tandem Brian Yuzna ja Stuart Gordoni looming. Festivali aukülalisena juhatab filmid sisse kultusrežissöör Brian Yuzna ise.

Jätkub ka juubelifilmi traditsioon. Festivali juubelilinastus on Eesti ja Poola koostöös valminud vanemale põlvkonnale teada ja tuntud taasavastamisrõõmu, nooremale põlvkonnale avastamisrõõmu pakkuv ulme- ja kultusfilm ”Navigaator Pirx”, mille valmimisest möödub tänavu 30 aastat. Sel puhul toimuvad pidustused ja HÕFFi erikülalisena on kohal ka filmi režissöör Marek Piestrak.

Lisaks filmiprogrammile saab Haapsalus ka pidutseda ja osaleda esmakordselt Boxwars tänavalahingus!!!

Vaata ka festivali arhiivi: HÕFF 2006 ; HÕFF 2007