Filmid

TAPAMAJA

Pakistan 2007
Horror / Põhiprogramm
Režissöör: Omar Ali Khan

Zibahkhana tähendab urdu keeles tapamaja. Ingliskeelses versioonis on filmi pealkirjaks ”Hell's Ground” ja eesti keeles sobib öelda näiteks "Verine burka". See on esimene kaasaegne õudusfilm Pakistanist.

Lugu on iseenesest lihtne - kamp noori pakisid sätib ennast mikrobussi ja suundub rock-kontsertile, kaasas liiga vähe bensiini ja liiga palju kanepit, tee läheb läbi metsa ja muidugi ei püsi seltskond koos. Pagan, seda tüüpi stsenaariumi kohta on film 100% ehe – ja üldse mitte ainult Pakistani gore-filmi kohta, mis võiks läänes laineid lüüa puhtalt eksootika mõttes.
Üldiselt toimib kõik kooskõlas Ameerika B-horrori arhetüüpidega, vältides edukalt nii tantsunumbreid kui ka happy end'i. Aga veidrad jõnksud on sees. Vaatad nagu zombifilmi, aga järgmisel hetkel leiad eest ”Teksase mootorsaemõrvu” meenutava tühermaa ja imestad, kus kurat need zombid jäid. Olen valmis kihla vedama, et filmi režissöör Omar Ali Khan'i lemmikfilmide hulka kuuluvad nii Evil Dead kui ka OZONE! Attack of The Redneck Mutants.

”Zibahkhana” on pärit maalt, mille pealinnas ”Time'i” teatel kinosid üldse ei ole. See-eest pärineb Pakistanist vähemalt üks hevimees - musta habemega death metallist Babar Shaikh, kes on ka Eestit külastanud ja taustalauljana lööb kaasa Kriminaalse Elevandi plaadil "KinoCircus" ("Kuku"). Zibahkhana heliribalt teda paraku ei leia. Te ikka teate, mis on burka?

NB! Filmi ees linastub lühifilm: NUUSKIJA

Sts: Omar Ali Khan, Pete Tombs
Op: Najaf Bilgrami
Mont: Andy Starke
Muusika: Stephen Thrower
Os: Kunwar Ali Roshan, Rooshanie Ejaz, Rubhya Chaudry, Haider Raza, Osman Khalid Butt
Tootja: Boum Productions/Bubonic Films/Mondo Macabro (Pete Tombs, Omar Ali Khan, Andy Starke)
Maailma müük: Boum Productions
Print: Boum Productions
Format: DigiBeta

Pikkus: 80 min
Keel: urdu
Subtiitrid: inglise, eesti
Festivalid ja auhinnad: Leeds, Espoo, Lund, Philadelphia, Neuchatel, Sitges