Filmid

VÄRIN

Hispaania 2008
Režissöör: Isidro Ortiz

16-aastane Santi põeb kummalist haigust - ta on ülitundlik päikesevalguse suhtes ning riiete poolt kaitsmata kehaosa võib mõne sekundiga kattuda veritsevate põletushaavadega. See kõik muudab Santi ning tema ema Julia elu kuumuses kümblevas Barcelonas elavaks põrguks. Peale pikka jagelemist otsustab pere kolida mujale ning Põhja-Hispaania orgudega kaitstud väike mägikula Arrozas de Valdeon, kuhu päikesekiired harva satuvad, tundub täiusliku valikuna.
Kuid mägiidülli asemel ootab neid uues kodus ees võigas õudusunenägu. Midagi kohutavat on peitunud küla ümbritsevatesse mägedesse, jättes endast maha kummaliste puremisjälgedega loomade korjuseid. Ei lähe kaua, kuni saladusliku kiskja ohvriks langeb ka esimene inimene...
"Värin" on originaalsete visuaaldetailidega silma paistev verivärske Hispaania koomiline noortehorror, mis ühtviisi kasutab ning samas pilab tuntud kommertsõudukate stereotüüpe ja klišeesid. Lisaks heidetakse parajalt nalja ka teiste Euroopa suurrahvaste aadressil - kelle täpselt, jäägu teie vaadata. Filmi on lavastanud Isidro Ortiz, režissöör kelle käe alt on tulnud ka üks selle sajandi parimaid hispaania õudukaid „Fausto 5.0“.

Sts: Alejandro Hernandez, José Gamo, Hernán Migota, Isidro Ortiz
Op: Josep Maria Civit
Mont: Bernard Aragones
Muusika: Fernando Velázquez
Os: Junìo Valverde, Francesc Orella, Mar Sodupe, Jimmy Barnatán
Tootja: Fausto Producciones (Ramón Vidal, Alvaro Augustín)
Maailma müük: Coach 14
Format: 35 mm

Pikkus: 91 min
Keel: hispaania
Subtiitrid: inglise, eesti
Festivalid ja auhinnad: Berlin